Engelli Asansörleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Poltime, evler ve iş yerleriniz için farklı boyutlarda, taşıma kapasitelerinde ve renk kombinasyonlarında geniş platform asansörleri yelpazesi sunmaktadır.

Poltime'de tüm ihtiyaç ve gereksinimlere uygun asansörler üretiyoruz. İster ev, okul, ofis, alışveriş merkezi veya herhangi bir kamusal alan olsun. Üstün kalite, konfor ve güvenliği göz önünde bulunduran asansörler üretiyoruz. Yeni ve mevcut yapılara mükemmel uyum sağlamak için çok sayıda alternatif model ile sizlere arz edilmektedir.

Poltime'nin çok sayıda tekerlekli sandalye dostu modeli bulunmaktadır, Poltime standart ürünleri 320-415kg taşıma kapasitesine sahiptir ve 4-5 kişi için uygundur. Aynı zamanda 630 kg'a kadar özel olarak üretilen tekerlekli sandalye asansörü mevcuttur.

Ağırlık kapasitesi ve platform boyutu gibi tüm ayrıntıları bulmak için ürünlerimizi inceleyin.

Poltime'nin çok sayıda yük asansör modeli bulunmaktadır, Poltime 100 kg dan başlayıp 20,000 kg a kadar kaldıran çok kez deneyimlediği çözümleri vardır.

Ağırlık kapasitesi ve platform boyutu gibi tüm ayrıntıları bulmak için yük asansörleri kategorimizi inceleyin.

Bir asansör için ne kadar alana ihtiyacınız olduğu, seçtiğiniz asansör tipine ve asansör boyutuna bağlıdır.

Eğer 1m2'niz varsa, evinizde bir asansörü sığdıracak kadar yeriniz vardır. En küçük asansör modelimiz 600×850 mm platform ölçüsüne (G x D) ve minimum 1000×1000 mm boşaltma ölçüsüne sahiptir. Kelimenin tam anlamıyla bir gardırop alanına sığacak.

Diğer tarafında, en küçük ve en büyük yük asansörümüzün platform boyutu kaldıracağınız yüke bağlı olarak belirlenir 400×400 (GxD) ve boşaltma boyutu 700×500 mm'den başlar ve sizin ihtiyacınız olan büyüklüğe kadar çıkar.

Seçtiğiniz asansör modeli ve boyutu ne olursa olsun, asansör çözümlerimiz geleneksel asansörlere kıyasla yerden çok tasarrufludur. Platform asansörlerimiz için  , asansörün toplam kapladığı alanın %75'e kadarı yolcu alanı iken, makine ve şaft konstrüksiyonu sadece %25'unu oluşturmaktadır.

1m2'lik bir alanınız veya bir gardırop sığdıracak yeriniz varsa, evinize bir asansör sığdırabilirsiniz. İnanılmaz gelebilir, ancak 600×850 mm platform boyutuna sahip en küçük asansörümüz için doğru . Ne yazık ki, sınırlı alana sahip küçük evlerde yaşayan birçok insan, çoğu zaman yer olmasına rağmen, yanlış bir şekilde evlerinde asansör için yer olmadığını varsayar.

Eviniz için yerden tasarruf sağlayan asansörler

Poltime platform asansörleri yerden oldukça tasarrufludur ve bir merdivenin ortasındaki boşluk gibi küçük ve dar alanlara takılabilir. Çoğu asansörün aksine, platform asansörlerimiz ayrı bir makine dairesi gerektirmez ve asansör çukuru olmadan kurulabilir. En üst katta, tam boy bir kapı için yalnızca 2300 mm'lik bir baş mesafesi (zemin ile tavan arasındaki yükseklik) gereklidir. Akıllı, yerden tasarruf sağlayan yapı, asansörlerimizi büyük yapısal değişiklikler olmadan evinize sığdırmayı kolaylaştırır.

Kapalı alanınızın hiçbirinden fedakarlık etmek istemiyorsanız veya evinizin içinde asansör için uygun bir yer yoksa, evinizin dışına da asansör monte etmek mümkündür. Doğrudan dışarıya çıkan bir asansör aynı zamanda bahçenize rahat ve doğrudan erişim sağlar ve iç ve dış yaşam alanlarınızı birbirine bağlar. Açık hava asansörlerimiz, kar ve yağmur da dahil olmak üzere zorlu hava koşulları için donatılmıştır. 

Bu farklı ülkelerdeki farklı mevzuata bağlı olarak değişebilir. Ülkenizdeki yetkililere danışın. 

Kısa cevap, ülkelerin büyük çoğunluğunda, çok geçerli güvenlik nedenleriyle merdivenlerinizi asansörle değiştirmenize izin verilmeyeceğidir. İstisnalar olabilir, ancak merdiveninizi asansörle değiştirmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Asansör bozulursa, bir katta tamamen tıkanmamak için bir merdiveniniz olması gerekir. Ayrıca yangın durumunda asla asansöre binmemeli, merdivenle tahliye etmelisiniz.

Evinizde hem merdiven hem de asansör için yeterli alan olmadığını düşündüğünüz için kendinize bu soruyu soruyorsanız, çok daha iyi ve daha güvenli başka çözümler olduğunu bilmelisiniz. Çoğu durumda, asansörlerimizden birini merdiveninizin ortasına veya hemen yanına kurmak mümkündür. En küçük asansör boyutumuz sadece 1 m2 alana ihtiyaç duyar. Evinizin dışına bir merdiven yerleştirmek de mümkündür. Bir başka harika çözüm de dış mekan asansörümüzü evinizin dışına kurmaktır .

Tekerlekli sandalye platform asansörü veya sadece platform asansörü olarak da adlandırılan tekerlekli sandalye asansörü, bir basamağı, merdiveni veya dikey engeli aşmak için tekerlekli sandalyeyi kaldırmak üzere tasarlanmış bir asansördür. Bir ev, ticari bina veya kamusal alanı erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirmek için tekerlekli sandalye gerekebilir. Tekerlekli sandalye asansörü olarak kabul edilebilmesi için, asansörün bir takım gereksinimleri karşılaması gerekir. Örneğin, platformun yeteri kadar büyük olması ve kapı aralığının tekerlekli sandalyelerin kolayca erişebileceği kadar geniş olması gerekir. İhtiyacınız olan platform asansörünün boyutu, tekerlekli sandalyenizin boyutlarına bağlıdır. En az 900×1400 mm (wxd) platform boyutu öneriyoruz. Ev asansörleri için 800 mm'lik bir kapı açıklığı ve kamu asansörleri için 900 mm'lik bir kapı açıklığı öneriyoruz.

KP901, ve MK901 900×1400 mm standart platform asansör boyutlarımız tekerlekli sandalye erişimine uygundur.

Vidalı bir asansör, yükseltme için basit ama ustaca bir sisteme sahiptir: Asansörün platformu veya kabini, bir elektrik motoruyla çalışan, vidada yukarı ve aşağı hareket eden bir tahrik somununa bağlıdır. Motor bir yöne döndüğünde, tahrik somunu asansörün yukarı doğru hareket etmesini sağlar ve motor diğer yöne döndüğünde, tahrik somunu asansörün aşağı doğru hareket etmesini sağlar.

Vidalı kaldırma teknolojisinin avantajları

Vida ve somun tahriki, uzun bir kullanım ömrüne sahip güvenli ve güvenilir bir sistemdir. Uzun ömürlü olmasının sırrı sadeliğidir. Az sayıda hareketli parça ve sağlam ve dayanıklı mekanik sayesinde, ters gidebilecek pek bir şey yok. Tahrik sistemi ayrıca asansör boşluğunun içine sığacak kadar kompakttır, bu nedenle bu tip asansörler için ayrı bir makine dairesi veya ekstra tavan boşluğu gerekmez. Diğer bir avantajı ise vidalı ve somunlu birçok asansörün asansör çukuru olmadan kurulabilmesidir.

Düşük bakım tahrik sistemi

Vida ve somun sistemi çok sağlamdır ve hidrolik veya kayış tahrikli asansörlere göre daha az bakım gerektirir. Asansörlerimiz, vidayı her zaman yağlı tutan bir otomatik yağlama sistemine sahiptir, böylece bakım ziyaretlerine daha az ihtiyaç duyulur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı tipte asansör ve teknoloji vardır; çekişli asansörler, hidrolik asansörler, kayış tahrikli asansörler, vakumlu asansörler veya vidalı asansörler.

Tüm asansör türlerinin artıları ve eksileri vardır ve burada sayamayacağımız kadar çok farklı asansör çeşidi vardır. Bununla birlikte, birkaç örnek vermek gerekirse, geleneksel makine daireli asansörler, 0,6 m/s'den saniyede birkaç metreye kadar hızlı hareket edebilir, ancak aynı zamanda derin bir kaldırma çukuru, çok fazla baş mesafesi ve ayrı bir makine dairesi ve/veya kontrol odasına ihtiyaç duyar ve 380V elektrik ihtiyaç duyar, bir çok evde 380V olmaz.  Vakumlu asansörler ise yerden tasarruf sağlar, ancak teknoloji pahalıdır ve kaldırma kapasiteleri sınırlıdır. 

Vidalı ve kompakt hidrolik asansörlerimiz 0,15 m/sn hızla hareket eder, ancak asansörlerimizin çukursuz kurulabilmesi ve üst yüksekliğinin yalnızca 2250 mm (üstten) olması nedeniyle diğer asansörlerden çok daha az yer kaplar. Makine ve kontrol odası asansör boşluğunun içine yerleştirilmiştir, bu da tüm yapıyı geleneksel asansörlere kıyasla çok kompakt ve yer açısından verimli hale getirir.

Bir asansörün çıkardığı gürültü miktarı, asansör tipine ve ayrıca asansörü çevreleyen akustik ortama da bağlıdır. Hiçbir asansör tamamen sessiz değildir, ancak tıpkı bir buzdolabının uğultusu gibi, bir asansörün gürültüsü de genellikle günlük hayatın seslerine karışır. yalnızca 65dB* üretir.

 • Sessiz alan: 40-60 dB
 • Sessiz kırsal alan: 30 dB

*Ses ölçümü, sabit hızla hareket eden 150 kg'lık bir yükle asansörden 2 m uzaklıkta yapılmıştır.

Asansörlerimiz bekleme modunda A enerji etiketi ve kullanımda B enerji etiketi taşır ve bu nedenle çok enerji verimlidir.

Asansörünüzün ne kadar enerji kullandığı, hareket yüksekliği, yapmanız gereken durak sayısı ve günde yaptığınız asansör hareketi sayısı gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Örnek:
Standart tahrikli ve iki duraklı, 3,6 metre seyir yüksekliğinde ve günde 20 asansör hareketi olan bir asansör yılda 581KWH tüketir.

Elektrik kesilirse asansörünüze ne olacağını merak edebilirsiniz ve hatta bazı insanlar bunu çok korkutucu bir düşünce olarak görebilir, özellikle de saatlerce bir asansörün içinde mahsur kalma fikri. Ancak çoğu platform asansör ve asansör, tam da bundan kaçınmak için ek güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. Asansörünüzün hangi güvenlik sistemlerine sahip olduğundan emin değilseniz, asansör üreticisiyle iletişime geçin.

Tüm Poltime lift modelleri, elektrik kesintisi durumunda asansörün içinde mahsur kalmamanızı sağlamak için opsiyonel olarak acil durum indirme için yedek akü ile donatılmıştır.

Asansörle seyahat ederken elektriğin kesilmesi durumunda asansörünüze ne olacağı şu şekildedir:

 • Asansör durur.
 • Pil yedeği devreye giriyor.
 • Şimdi tek yapmanız gereken kontrol panelindeki herhangi bir hedef düğmesine basmak.
 • Asansör, dışarıdan yardım almadan tahliye edebilmeniz için bir sonraki kata inecektir.

Eviniz için en iyi asansör birkaç faktöre bağlıdır, bu sorunun kolay bir cevabı yoktur. Sizin için en iyi çözüm tamamen sizin isteklerinize ve durumunuza bağlıdır. Eviniz için hangi asansörün en iyi olduğunu belirlemek için öncelikle aşağıdakiler gibi bir dizi soruyu kendiniz için netleştirmeniz gerekir:

 • Asansör için ne kadar yeriniz var?
 • Asansörde otomatik sürüş (tek dokunuşla sürüş) olmalı mı, olmamalı mı?
 • Asansörünüz için erişilebilirlik gereksinimleri nelerdir? Örneğin, tekerlekli sandalye erişimine uygun olmalı mı?
 • Asansörün kaç kata hizmet vermesi gerekiyor?
 • Asansörünüz için ne kadar bütçeniz var?

Bir kattan diğerine yalnızca bir kişinin taşınması gerekiyorsa, ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir merdiven asansörü yeterli olabilir. Ancak, tüm evinizin herkes için rahatça erişilebilir olmasını istiyorsanız veya evinizi tekerlekli sandalye veya tekerlekli sandalye kullanımına uygun hale getirmek istiyorsanız, bir platform asansörü daha iyi ve daha uzun vadeli bir seçimdir.

Tüm asansörlerimiz, geleneksel asansörlerle ilgili kapsamlı hazırlıklar ve inşaat işleri olmadan her eve sorunsuz bir şekilde entegre olur. Poltime ev tipi asansörler, makine dairesi olmayan, alçak çukur ve üst yüksekliğe sahip kompakt asansör çözümleridir. Günlük yaşamınızda minimum aksamaya neden olan ve inşaat maliyetlerinizi azaltan zarif ve özelleştirilebilir bir asansör çözümü arıyorsanız, konut asansörlerimiz harika bir seçenektir!

Geniş bir ev asansörü yelpazemiz var, yani neredeyse her ihtiyaca uygun bir asansör var.

En küçük konut asansörümüzün boyutu 600 x850 mm'dir (gxd) ve bir gardırop sığacak kadar küçük olan 1m2'lik alana sığar. 

Tüm kaldırma seçeneklerimizi ve boyutlarımızı görüntülemek ve karşılaştırmak için teknik veriler sayfamızı ziyaret edin .

İhtiyaçlarınıza ve evinize uygun bir ev asansörü seçmelisiniz. Asansör seçiminiz, aşağıdakiler gibi çok çeşitli/çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir:

 • Ne kadar boş alanınız var?
 • Hangi erişilebilirlik gereksinimleriniz var?
 • Kaç kata hizmet vermesi gerekiyor?
 • Bütçeniz nedir?

Evinizi geleceğe hazırlamak ve konforunuzu artırmak için bir dizi ev asansörü ürünleri sunuyoruz. Bir asansör seçmek, stil tercihlerinize, erişilebilirlik gereksinimlerinize ve kullanılabilir alana bağlı olacaktır. Tüm asansörlerimiz makine dairesiz ve çukursuzdur, yani minimum bina adaptasyonu gerektirirler ve kurulumları sadece 2-4 gün sürer.

Hangi asansörün ihtiyaçlarınıza en uygun olduğu konusunda tavsiye almak için satış temsilcilerimizle iletişime geçmenizi öneririz  .

Hem yeni hem de mevcut hemen hemen her eve bir ev asansörünün kurulumu kolaydır. Poltime ev tipi asansörler, makine dairesi olmayan, alçak çukur ve üst yüksekliğe sahip kompakt asansör çözümleridir. Sonuç olarak, asansörlerimiz evinize kolayca ve büyük yapısal değişiklikler olmadan kurulabilir.

Evime asansör sığdırabilir miyim?

Kompakt modellerimiz sınırlı yer kaplayacak şekilde tasarlanmıştır ve her büyüklükteki ev için idealdir. En küçük ev asansörümüz çok kompakttır, ayıracak 1m2'niz veya bir gardıroba sığacak yeriniz varsa, evinize bir asansör sığdırabilirsiniz. Poltime platform asansörleri yerden oldukça tasarrufludur ve bir merdivenin ortasındaki boşluk gibi küçük ve dar alanlara takılabilir. Daha fazla alanınız var mı? O zaman otomatik tahrikli bir kabin asansörü veya tekerlekli sandalye erişimine uygun daha büyük bir platform asansörü de seçebilirsiniz.

Merdiveninizin içine bir asansör kurmak istemiyorsanız, evinizin katlar arasında bir açıklık yapmak için yeterli alanın olduğu herhangi bir yere bir ev asansörü monte edilebilir. Asansörün oturma odasından ana yatak odanıza çıkmasını ister misiniz? Ya da bodrumdan tavan arasına kadar? Yeterli alan olduğu sürece, evinizdeki hangi odaları asansöre bağlamak istediğinize siz karar verirsiniz. Asansör kurmak için evinizin içindeki herhangi bir alanı kullanmak istemiyorsanız, evinizin dışına da asansör monte etmek mümkündür. Dış mekan asansör çözümlerimizi keşfedin .

Basit cevap hayır,  ev asansörlerimiz  gürültülü değil. Bir ev asansörünün sesi, günlük yaşamınızın sesleriyle karışmak içindir. Yayılan ses, bulaşık makineleri ve kahve makineleri gibi tipik ev aletlerinden bile daha düşüktür.

 • Sessiz bir yatak odasında – 30 dB
 • POLTİME ev asansörü – 60-65 dB
 • Bulaşık makinesi – 55dB
 • Yaban arısı – 55 dB
 • Kahve makinesi – 60 dB
 • Normal konuşma – 60 dB
 • Elektrikli süpürge – 70 dB
 • Musluğu çalıştırma – 85 dB

Ev asansörlerimizin gürültü seviyesi yaklaşık 60-65dB'dir. Bu ses sadece asansör kullanımdayken fark edilir, asansör kullanılmadığında ses çıkarmaz. Böylece bir ev asansörünün sesi aslında günlük yaşamınızın ses düzeyine karışır.

Daha sessiz bir asansör mü istiyorsunuz? O zaman Hidrolik tercih edip hidrolik üniteyi izole bir yere monte ettirin ve hiç ses olmasın. 

Konut asansörlerinin çoğu güvenlidir, ancak sertifika olup olmadığını kontrol etmeli ve asansörün düzenli ve yüksek kaliteli bakım aldığından emin olmalısınız.

İlk adım, konut asansörünüzün örneğin CE veya UL etiketi gibi bir güvenlik etiketi taşıyıp taşımadığını kontrol etmektir. Bu etiketler, asansörünüzün belirli doğrulanmış güvenlik standartlarını, CE işareti için Avrupa güvenlik standartlarını ve UL mührü için ABD güvenlik standartlarını karşıladığını garanti eder. Tüm asansörlerimiz, ilgili tüm AB standartlarına uygunluk açısından onaylanmış kuruluş tarafından  CE tipi sertifikalıdır. 

Bakım konut asansörlerini güvenli hale getirir

İkinci adım, asansörünüzün uygun şekilde bakımının yapıldığından emin olmaktır. Bir ev asansörü, yalnızca bakımının kalitesi kadar güvenlidir. Tıpkı arabanız gibi, bir asansörün de düzenli teknik kontrollere ve servise ihtiyacı vardır. Asansör bakımı için her zaman bir sözleşme imzalayın ve her zaman asansör markanızı korumak için sertifikalı ve eğitimli bir asansör bakım şirketi seçtiğinizden emin olun. Poltime'de tüm bayilerimizi asansörlerimizin bakımı konusunda eğitiyoruz, böylece asansörünüzün bakımının kalifiye ve eğitimli kişiler tarafından yapıldığından emin olabilirsiniz.

Bir ev asansörü ile bir merdiven asansörü arasında birçok fark vardır ve hem acil hem de uzun vadeli ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü seçtiğinizden emin olmak için her iki seçeneğin artılarını ve eksilerini dikkatlice değerlendirmelisiniz.

Ev asansörlerinin artıları ve eksileri

Ev asansörü, bir kattan diğerine dikey olarak güvenli ve verimli bir şekilde hareket eden bir sistemdir. Örneğin hidrolik, kayış tahrikli veya vidalı tahrik gibi farklı tahrik sistemlerine sahip ev asansörleri vardır. 

Platform asansörlerimiz,hazır bir asansör boşluğu ile birlikte teslim edilir, böylece istemediğiniz sürece bir duvar boşluğu inşa etmenize gerek kalmaz. Bir platform asansörü satın almak kabaca yeni bir mutfak satın almak kadar maliyetlidir. Ancak, kurulum hızlı ve uygun maliyetlidir ve bu tip ev asansörlerinin kullanım ömrü uzundur (hesaplanan ömür yaklaşık 15-20 yıldır). Bir platform asansörü, tüm aileye konfor sunduğu düşünüldüğünde, mülkünüze de önemli bir değer katacaktır.

Merdiven asansörlerinin artıları ve eksileri

Merdiven asansörü bir elektrik motoruyla hareket ettirilen ve merdiven boyunca eğimli bir hareketle hareket eden bir sandalye veya platformdur. Merdiven asansörleri, düz ve kavisli merdivenler için mevcuttur ve genellikle kurulum için herhangi bir veya çok sınırlı yapısal çalışma gerektirmez. Bir merdiven asansörü bireysel kullanıma uygun aile bireyleri gibi çoğul kullanımda yetersiz kalmaktadır.

Asansörünüzün uygun şekilde bakımının yapılması, asansörünüzün kalitesini ve güvenliğini sağlar. Ayrıca uygun bakım, asansörünüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Asansörünüzün ne kadar bakıma ihtiyacı olduğu, asansörünüzün kullanımı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Her gün sıklıkla kullanılan bir asansör, nadiren kullanılan bir asansöre göre daha fazla bakım gerektirir. Böylece bakım, asansörünüzün kullanımına göre uyarlanacaktır. Ek olarak, bakım ziyaretlerinin sayısı, sahip olduğunuz asansörün türüne de bağlıdır; örneğin, bir dış mekan asansörü, bir bina içi asansöre göre daha fazla bakım gerektirecek ve daha sık temizlenmesi gerekecektir.

Bakım yılda en az üç kez gereklidir. Asansörünüzün ne kadar bakıma ihtiyacı olduğunu bilmek ister misiniz? 

Çoğu zaman insanlar asansörün ne kadar kullanıldığını hafife alırlar ve bu nedenle bakımını yeterince sık yapmazlar. Teknisyenlerimiz her bakım ziyaretinde seyahat sayısını kontrol edecek ve gerekirse bakım sözleşmenizi düzenleme konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

Platform asansörü veya dikey platform asansörü, bir platformu güvenli ve verimli bir şekilde bir seviyeden diğerine taşıyan bir sistemdir. Bir Poltime platform asansörü bir şaft ile donatılmıştır, ancak mevcut veya şantiyede inşa edilmiş bir duvar şaftının içine de monte edilebilir. Platform, kılavuzlar boyunca hareket eder ve bir elektrik motoruyla tahrik edilir. Bu tip asansörler 6 kata kadar hizmet verebilmekte ve 15 metreye kadar hareket edebilmektedir. 300 kg'dan 1000 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahip olan platform asansörlerimiz, binanıza uygun geniş ebat yelpazesinde mevcuttur.

Platform asansörleri, Avrupa Makine Direktifi 2006/42/EC kapsamına girer ve bu nedenle bir dizi gereksinimi karşılaması gerekir. Örneğin, bu tür bir asansörün maksimum hızı 0,15 m/s'dir. Açık platformlu asansörlerin içindeki kumandaların da Avrupa pazarlarında çalıştırmak için tut ile çalıştırılması gerekir (kaldırma düğmesine sürekli basmanız gerekir), asansörün dışındaki kumandalar ise otomatik tahrikle çalıştırılır (çağırma düğmesine bir kez basmanız yeterlidir).

Platform asansörleri birkaç nedenden dolayı çok popülerdir. Hidrolik asansörlere göre başlıca avantajlarından bazıları makine dairesi, kaldırma çukuru veya üst makine gerektirmemesidir. Sonuç olarak, bir platform asansörünün montajı minimum düzeyde yapısal değişiklik gerektirerek önemli maliyet tasarrufu sağlar. Asansör çözümlerimiz yaygın olarak uygulanabilir ve evlere, depolara, mağazalara ve dubleks dairelere kurulabilir ve mevcut binalar kadar yeni yapılar için de uygundur.

Poltime Asansör, hızlı ve kolay kurulum için tasarlanmış yerden tasarruf sağlayan asansörlerde dünyanın en yenilikçi üreticilerinden biridir ve platform asansörleri şirket grubumuzun uzmanlık alanlarından biridir. Satış, kurulum ve bakım hizmetleri, küresel bir yan kuruluşlar ve ortaklar ağı tarafından sağlanmaktadır.

Bir platform asansörünün çalışma şekli, üreticiye bağlıdır. Poltime söz konusu olduğunda, platform asansörlerimiz güvenli ve sağlam hidrolik ve/veya bir vidalı ve somunlu tahrik sistemi ile çalışır. Motor somunu vida etrafında döndürmek için tahrik eder ve yöne bağlı olarak asansörün yukarı veya aşağı hareket etmesini sağlar.

Bu güvenilir sistem, asansörlerimizin kuyu veya makine dairesi olmadan hızlı ve verimli bir şekilde kurulmasını sağlar, böylece asansörlerimiz, yapısını etkilemeden evinize veya binanıza kolayca sığar. Vidalı sistem vida, somun ve motor ile çalışmaktadır.

Avrupa'da, platform asansörleri bir 'çalıştırmak için tut' işlevi gerektirir, bu da, kata ulaşana kadar seyahat etmek istediğiniz katın düğmesini basılı tutmanız gerektiği anlamına gelir. Asya'da, 'koşmak için tut' işlevi gerekli değildir ve bir platform asansöründe, düğmeyi basılı tutmak yerine sadece bir kez bastığınız normal bir asansörde olduğu gibi seyahat edebilirsiniz.

Kısa cevap, evet, dışarıya bir platform asansörü kurabilirsiniz. Platform asansörlerimiz, dış mekan kullanımı için bir versiyon da dahil olmak üzere geniş bir model yelpazesinde mevcuttur.

Poltime, farklı hava koşulları için özel olarak tasarlar ve yaklaşık -10° ila +40° Santigrat sıcaklık aralığında çalışır. Daha aşırı iklimler için, sıcaklık kontrolüne yönelik ek seçenekler ve çözümler sunuyoruz.

Bir asansöre ihtiyacınız varsa ancak içeride yer yoksa, dış mekan asansörü harika bir seçenektir ve bu aynı zamanda size iç mekanınızı dış mekan yaşam alanınıza bağlama avantajını da sunar. Hava koşullarına dayanıklı dış mekan asansörümüz, tüm katlara kolay ve rahat erişim sağlar. Çoğu durumda harici asansör dış duvara kurulur. Asansörü yerleştirmek için duvar veya beton kuyu inşa edilebilir, ancak asansörlerimiz hazır kuyu çözümü ile teslim edildiğinden bu gerekli değildir.

Dış mekan konsepti, 900×1400 ve 1100×1400 mm platform boyutları için mevcuttur ve bu nedenle standart olarak tekerlekli sandalye erişimine uygundur.

Bir platform asansörünün hızı 0,15 m/s (metre/saniye) olup, saniyede birkaç metreye kadar çıkabilen geleneksel asansörlerin hızından daha düşüktür. 10-30 katlı yüksek binalarda kurulan asansörler için yüksek hız gerekli olsa da, sadece birkaç kata hizmet verecek bir asansöre ihtiyaç duyduğunuzda çok daha az önemlidir.

Yüksek hızlı bir asansör, bir binada çok yer kaplar ve bir platform asansöründen çok daha büyük bir yapısal etkiye sahiptir. Kurulumları genellikle birkaç hafta hatta aylar alır. Öte yandan platform asansörleri son derece kompakttır ve çok az inşaat işi gerektirir, çünkü yalnızca minimum çukur ve son mesafesine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca platform asansörleri her zaman hazır bir kuyu ile teslim edilir, böylece bir kuyu inşa etmenize gerek kalmaz.

Platform asansörleri neden geleneksel asansörlerden daha düşük bir hıza sahiptir?

Yüksek hızlı asansörler, Asansör Direktifi 2014/33/EC tarafından düzenlenirken, platform asansörleri , Makine Direktifi 2006/42/EC ve Avrupa Normu EN 81-41 kapsamındadır . Bu nedenle, platform asansörleri makine olarak sınıflandırılır ve makinelerin maksimum hızları daha düşüktür, ancak bizim asansör tiplerimiz klasik asansörler ve asansörlerle aynı işi yapmaktadır. Yüksek hız, çevredeki bina yapısı üzerinde daha fazla risk ve daha fazla baskı anlamına gelir; bu, geleneksel asansörlerin neden platform asansörlerinden çok daha hantal ve hantal olması gerektiğini açıklar.

2 duraklı ve 300-500 kg anma yükü olan bir platform asansörünü 2-4 gün gibi kısa bir sürede kurmak mümkündür.

Asansörün 2 kattan fazla hizmet vermesi gerekiyorsa montaj süresi uzayacaktır. Kaldırma ne kadar yüksek olursa, onu inşa etmek o kadar uzun sürer, ancak bir platform asansörü kurmak asla uzun sürmez.

Platform asansörlerinin kurulumu neden kolaydır?

Tüm asansörlerimiz makine dairesi azdır ve çok az bina uyarlaması gerektirir, çünkü alçak bir çukura sahiptirler ve minimum son kat mesafesi gerektirirler. Bütün malzemeleri fabrikamızda uzman ekibimiz tarafından hazır hale getirilir ve sahada sadece bir kaç anahtar takımı ile montajı yapılır. Asansör modellerimizin çoğu aynı zamanda hazır bir asansör kuyusu ile gelir, böylece istemediğiniz sürece bir asansör inşa etmenize gerek kalmaz.

Diğer asansörlerin montaj süresi

Geleneksel çekişli asansörlerin kurulumu genellikle birkaç hafta, hatta bazen aylar alır. Bunun nedeni, asansöre uyacak bir duvar şaftı inşa etmeniz ve aynı zamanda binanızda daha fazla ayarlama yapmanız gerekmesidir, çünkü geleneksel asansörler genellikle derin bir çukura ve üst makineyi takmak için asansörün üzerinde çok fazla alana ihtiyaç duyar.

Kesinlikle, asansörler, mülkünüzün değerini artırabilecekleri ve evinizi daha büyük bir alıcı veya kiracı havuzu için daha çekici hale getirebilecekleri düşünüldüğünde, akıllı ev yatırımı olarak bilinir. Mülk değerindeki artış, asansör tipine göre değişmektedir.

Parasal değeri bir kenara bırakırsak, bir ev asansörü evinizdeki yaşam ve konforunuza çok fazla değer katabilir. Asansörler günlük işlerde size yardımcı olabilir ve evinizi sevdiğiniz herkes için daha güvenli, daha rahat bir yer haline getirebilir.

Yaşadığınız ülke ve şehre bağlı olarak, bir ev tadilatı hibesi veya tazminatı mevcut olabilir. Herkesin durumu farklıdır, ancak bazen hükümetler, temel hareketlilik nedenleriyle evlerine asansör kurması gereken kişiler için mali yardım sağlar.

Konut asansörünüz için bir sübvansiyon alma olasılığını görmek için yerel yetkililerle görüşmenizi öneririz.

Bir ev asansörünün maliyeti markaya, asansör modeline ve boyutuna, kat sayısına ve ayrıca tercih ettiğiniz seçeneklere ve aksesuarlara göre değişir. 

Asansörünüzün fiyatını ne etkiler?

Ev asansörünüzün fiyatı, asansör model ve özelliklerine bağlı olduğundan değişiklik gösterir, örneğin:

 • Asansör modeli ve boyutu
 • İç/dış mekan kurulumu
 • kat sayısı
 • Renkler ve malzemeler
 • Seçenekler ve aksesuarlar

Poltime asansörleri neden daha ucuz?

Poltime Asansör çözümleri kendi fabrikasında üretilir, hazır olarak teslim edilir bu ve nispeten düşük kurulum ve inşaat maliyetlerimiz sayesinde piyasadaki diğer asansörlerden daha ucuzdur.

 • Hazır mil ile teslim edilir
 • Hızlı ve kolay kurulum
 • Minimum inşaat işi
 • Düşük bakım maliyetleri

Satış temsilcilerimiz, özel projeniz ve ihtiyaçlarınız için hangi asansör çözümünün en iyi seçim olduğu konusunda size harika tavsiyeler sunacaktır. Herhangi bir satın alma zorunluluğu olmaksızın size özel bir asansör teklifi vermekten mutluluk duyarız,bizimle iletişime geçin .

Bu sorunun tek bir cevabı yoktur, çünkü bir platform asansörünün fiyatı bir dizi faktöre bağlıdır ve bu nedenle bir durumdan diğerine değişir. Fiyat, seçtiğiniz asansör modeline, teknik özelliklere ve kurulum ortamına bağlıdır. 

Spesifik projenizin fiyatını öğrenmek istiyorsanız, her zaman önce size aşağıdakiler gibi bazı sorular soracağız:

 • Asansör içeriye mi yoksa dışarıya mı kurulacak?
 • Her katta asansörü kurmak için yeterli alan var mı veya ayarlamalar yapılması gerekiyor mu?
 • Asansörün içinde ne kadar alana ihtiyacınız var? Asansörün tekerlekli sandalye alması gerekiyor mu?
 • Kaç kata hizmet vermesi gerekiyor?
 • Katlar arasındaki yükseklik ve toplam seyahat mesafesi nedir?
 • Otomatik kapı açıcıları veya özelleştirilmiş renkler gibi ek seçenekler mi istiyorsunuz?

Uzmanlarımız, hangi tip asansörün sizin için en iyisi olduğu konusunda size tavsiyelerde bulunacak ve koşulsuz olarak size ücretsiz bir fiyat teklifi verecektir.Bir fiyat teklifi isteyin veya telefonla danışmanlarımızla iletişime geçin .

Çerez Kullanıyoruz.

Poltime, hizmetimizi sunmak, ürünleri geliştirmek ve Poltime'ın hizmetlerinin ilgili pazarlamasını üçüncü taraflar aracılığıyla gerçekleştirmek için tanımlama bilgileri aracılığıyla veri toplar. Çerez politikamızı ve gizlilik politikamızı okuyun.

Kabul Et